26.08.2022 18:09
Поділитися

Вадим Карпʼяк розповів, як війна змінила книжні вподобання і чим українців зацікавлять історичні хроніки Шекспіра

Вадим Карпʼяк розповів, як війна змінила книжні вподобання і чим українців зацікавлять історичні хроніки Шекспіра

Читання книжок під час війни, як і більшість буденних речей, відійшло на другий план. Та як і всі звичні ритуали, важливо повертати у своє життя бажання розгортати книжки. Вигода очевидна – знижується рівень стресу, зʼявляється натхнення і можливість краще зрозуміти себе і нову дійсність. 

Журналіст та ведучий телеканалу ICTV Вадим Карп’як і сам відклав книжки у перші дні повномасштабного вторгнення. Та згодом бажання до читання знову стало на часі. 

Як і у кожного з нас охота до читання після 24 лютого зникла. Зараз вона повертається. Але повертається вона незвично. Я взявся штудіювати історичні хроніки Шекспіра

– розповів Вадим у спецвипуску подкасту «Книгосховище».

Зараз ведучий перечитує не всім відомі «Гамлет», «Ромео і Джульєта», а історичні пʼєси Вільяма Шекспіра. Колись присутній скепсис до хронік змінився цікавістю – героїчний пафос надихає, історія вчить, а ще й допомагає краще відрефлексувати те, що відбувається в Україні зараз.  

Почитати в прекрасних українських перекладах історичні хроніки – справді рекомендую, тому що ви знайдете багато паралелей з тим, що зараз відбувається на україно-російській війні»

 – зізнається ведучий.

Також по темі: Вадим Карпʼяк розповів, як приготувати смачні сосиски з яблуками Вадим Карпʼяк пояснив, чому не варто вірити астрологічним прогнозам щодо війни Вадим Карп’як назвав ТОП-3 українських сучасних книг, які варто прочитати кожному

Генріада

«Фактично це літературний серіал про війну і політику. Те, що зараз відбувається навколо нас. Британія у 1588 році отримала остаточну перемогу над іспанською армадою, яку вони всі боялися і яка мала принести королівству смерть. Але чудесні збіги і погодні умови розтрощили армаду, частково британці побили її на морях. Настій Британії в історичному сенсі тоді був дуже піднесений. І їм захотілося заглянути в свою історію і знайти там причини своєї переможності. Шекспір зловив цей настрій і почав писати хроніки». 

«Річард ІІІ»

Найвідоміша пʼєса Шекспіра. Історія про короля, який тільки 2 роки був на престолі Великої Британії. Тут ви не тільки знайдете цікаву історію, а й дізнаєтеся, чим привбливий образ ненідника і тирана для суспільства.   

26.08.2022 18:09

Топ-відео

Гарячі матеріали

Ведучі каналу

Дивіться на ICTV

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ