27.06.2023 18:05
Поділитися

Чому зараз важливі щоденники війни? Вадим Карпʼяк обговорив новий феномен часу з відомими письменниками на “Книжковому Арсеналі”

Чому зараз важливі щоденники війни?  Вадим Карпʼяк обговорив новий феномен часу з відомими письменниками на “Книжковому Арсеналі”

Із 22 по 25 червня у Києві проходив XI Міжнародний фестиваль “Книжковий Арсенал”. Ведучий ICTV Вадим Карпʼяк відвідав одну із найбільших літературно-мистецьких подій країни, а також поговорив про щоденники війни як явище із письменниками Анатолієм Дністровим та Остапом Сливинським в ефірі Радіо Культура.

На Книжковому Арсеналі були презентовані Щоденники вбитого росіянами письменника Володимира Вакуленка. Перебуваючи в окупації і розуміючи, що за ним прийдуть, письменник закопав свої щоденники, які після звільнення наших територій оцифрував Харківський літературний музей. Упорядкувало і видало книгу “Я перетворююся” видавництво Vivat. 

«Ви також маєте свої щоденники: у Анатолія Дністрового – це книга “Битва за життя: щоденник 2022 року”, яка дуже скоро вийде теж у видавництві Vivat; у Остапа Сливинського — це книга “Словник війни”, яка вже вийшла друком. Чому зараз так важливі щоденники війни?» – запитав у співрозмовників ведучий Вадим Карпʼяк.

Український письменник Анатолій Дністровий вважає, що усі щоденники, особливо написані не письменниками, дуже цінні:

Такі приватні щоденники дають нам емоційний ефект розуміння того, що там відбувалося похвилинно. Це для великої реконструкції війни, для дослідників в майбутньому буде вкрай цінний матеріал”. 

Остап Сливинський висловив цікаву думку про терапевтичний вплив щоденників: “Насправді, відчувати себе всередині унікального досвіду —  тяжко психологічно. Це позбавляє грунту під ногами, бо ми неминуче опиняємося в ролі першопрохідців якогось континенту, на якому ще нікого не було.

Читання щоденників звільняє нас від відчуття переживання унікального досвіду”.

Повну розмову про щоденники війни як явище шукайте за посиланням. 

 

Також по темі: "Рашизм - це мовний покруч": Вадим Карп'як висловився про фашизм в росії Чи варто читати Телеграм-канали: відповідь ведучого Вадима Карп’яка Що зараз читає Вадим Карпʼяк: книжкова рекомендація від відомого телеведучого
27.06.2023 18:05

Топ-відео

Гарячі матеріали

Ведучі каналу

Дивіться на ICTV

Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

    ВГОРУ