УКР
УКР
21.04.2015 11:52
Поділитися

Болюча тема переселенців: поради Андрія Куликова журналістам


Ведучий «Свободи слова» на ICTV Андрій Куликов провів у Харкові медіатренінг для посадовців, журналістів та волонтерів. Темою стала робота із переселенцями.

Андрій Куликов висловив занепокоєння виникненням та поширенням у ЗМІ мови ворожнечі стосовно внутрішньо переселених осіб. Як приклад він навів заголовок зі шпальт газети «Переселенці обікрали магазин». Пояснити таке неприязне ставлення, на думку Андрія Куликова, можуть, зокрема, преференції переселенцям, яких позбавлені місцеві жителі.

— Сьогодні значно складніше стало переселенцям відкрити власну справу. Приміром, грантодавці зазначають, що переселенцям доводиться приховувати свій статус задля отримання фінансової підтримки. 

— Для створення  живих матеріалів та з дотриманням професійних стандартів журналіст має бути у постійному контакті з переселенцями.  Не зайвим буде пригадати про добре випробуваний прийом «журналіст змінює професію». І спробувати постояти з переселенцями в черзі для отримання допомоги, влаштувати дитину до дитячого садка, пошукати роботу чи житло.

— Волонтери мають розповідати у ЗМІ про свої досягнення. Засновуйте з ними співавторство. В Україні стрімко поширюється громадське мовлення, у багатьох селах навіть  вже з’явилися радіостанції. Залучайте волонтерів до цих громадських мікрофонів. Нехай люди просто оповідають про свій день.  Громаді корисно знати такі речі.

— Кажуть, у світі не ведуть переговори з терористами. Це неправда. Варто пригадати побутові ситуації з кінофільмів. У світі не йдуть на поступки терористам. І це правда. Але розмовляти потрібно. Думаю, мине дуже багато часу, доки ми дізнаємося правду про цю війну. А поки що маємо допомогти постраждалим почати життя з чистого аркушу. 

— Потрібно їм казати правду і нічого не приховувати. І в жодному разі не поспішати називати людину ворогом, якою б неприйнятною для нас була її позиція, а наша – для неї. Слід замислитись, чому вона так думає і таке говорить.

За матеріалами Харківської облради

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

21.04.2015 11:52Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: