УКР
УКР
28.10.2014 13:42
Поділитися

Андрій Куликов вчив посадовців, як діяти в інформаційній війні


Андрій Куликов підкреслив, що інформаційна війна щільно пов’язана з психологічною війною і використовує цілий арсенал засобів для пригнічення готовності до опору, сіяння панічних настроїв і введення людей в оману. 

– Користуючись браком в Україні налагодженої системи інформування громадян про життя, настрої і погляди людей в інших місцевостях, пропагандисти, які працюють на розкол українського суспільства, створюють образи «внутрішніх ворогів», сіючи недовіру між громадянами в різних місцевостях, а також між громадянами різних соціальних станів, політичних та релігійних переконань, національностей, – пояснив Куликов.

І завдання державних служб та посадовці органів місцевого самоврядування – постійно відстежувати, в який спосіб подають інформацію про підпорядковані тим органам території і про настрої і погляди на цих територіях, вважає Куликов. І в разі поширення неправдивої інформації протиставляти цьому роз’яснення і правдиві відомості про свої громади.

кулимков

На думку медіаексперта, у протидії інформаційній війні, що провадиться зараз проти України, потрібно йти до глибших причин сучасного стану, не обмежуючись подіями 2014 року. А також усвідомити, що великою небезпекою залишається пошук внутрішніх ворогів, перш за все серед російськомовних громадян України. Викриваючи пропаганду, потрібно знайти і пояснити причини – чому та кому вигідно поширювати вигадки і фальсифікації.

– У жорсткому  протистоянні, – розповів Андрій Куликов, – на злонамірену пропаганду не можна відповідати тією ж злонаміреною пропагандою. Довго будучи переконаними в оптимістичному розвитку подій, у разі поразки, людям значно важче бути переживати цю ситуацію.

На думку експерта, з боку офіційної влади сьогодні є приклади інформації, яка підпадає під масову пропаганду, як от твердження про небачений сплеск патріотизму серед громадян. Такі фрази викликають сумнів, як і статистика втрат та кількість громадян, що перебувають у полоні. 

– Поки ми не відповіли достеменно, яка роль українського війська та влади у тому, що гинуть мирні люди, ми нестимемо за це колективну відповідальність», – сказав ведучий.

кулимков

Андрій Куликов наголошує, що з пропагандою слід боротися не шляхом заборони чи брехні у відповідь, а достовірною та аргументованою інформацією.

– Коли ми на своїх місцях брешемо, ми втрачаємо людей, бо неправдиво інформуємо їх. Країна слабшає, а значить, слабшає кожен з нас, якщо пов’язує своє майбутнє з цією державою. Тож я закликаю вас бути якомога ближче до правди, зважаючи на те, що деяка інформація суто військова і не може бути поширена у різних каналах, особливо, не фахівцями, – говорить телеведучий. – Найкраща пропаганда – правда. Ми маємо шукати і пропагувати спільне, а не те, що роз’єднує. Отже, це не мова. Потрібно нарешті визнати за людьми право спілкуватися іншою мовою, змінювати її за своїм бажанням.

Яких помилок припускаються українські пропагандисти та як розпізнати фейк в інтернеті – у повному звіті з тренінгу Андрія Куликова.

Джерело: www.oblrada.kharkov.ua/

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

28.10.2014 13:42Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: