УКР
УКР
23.05.2014 13:31
Поділитися

Навіщо вам посада Президента? Інтерв’ю Андрія Куликова з Дмитром Ярошем


Ведучий «Свободи слова» Андрій Куликов дізнався у лідера «Правого сектору» Дмитра Яроша, навіщо йому ставати президентом, хто фінансує його передвиборчу кампанію та що робить «Правий сектор» на Сході України.

А навіщо вам пост президента?

– Для нас це можливість змінити країну. Врешті, на Майдані ми робили те, що ми робили тому, що мали певні ідеали. Ми хочемо їх реалізувати, і розуміємо, що посада президента для нас — це можливість перезаванжити владу, зламати стару систему, показати абсолютно іншу якість української політики, бо, думаю, що переважну більшість суспільства зараз не задовольняє те, що відбувається в українській політиці. Змін немає ніяких. А хочемо пробувати зробити те, що хотів зробити Майдан, – пояснив Ярош.

Зрозуміло, що зараз президент України має певні обмеження по важелях впливу на ситуацію. Але найголовніше зараз – це зміни у силовому блоці, реформування Збройних сил України, реформування Служби Безпеки, люстрація, яка має торкнутися дуже багатьох суспільних верств. І в першу чергу, чиновницького апарату, який і в силових структурах, і в державному управлінні є.

Це все у можливостях президента. Підвищити обороноздатність держави так само абсолютно реально. Ми бачимо, що той моральний стан, який існує в силових структурах сьогодні починає зростати. Зростати через те, що є зовнішній ворог, є агресія, і тепер використати цю нагоду для того, щоб українські вояки відчули себе воїнами, які стоять на захисті справедливості, на захисті своєї держави, це абсолютно реально в дуже короткий термін.

Наскільки у вас поширена структура по регіонах України?

– Ми проводимо перереєстрацію. Ми базуємо нашу політичну партію на Українській Національній Асамблеї, яка була до того зареєстрована. І відповідно, там є певні юридичні нюанси стосовно кількості осередків, які вже існували, і їх треба перереєстровувати. Тобто, ускладнений процес перереєстрації. Але насправді «Правий сектор» сьогодні набагато більш поширений, ніж та сама УНА. Ми не маємо жодної області, де б не було наших представництв, наших осередків.

Дуже прикметно те, що Дніпропетровщина, наприклад, всі райони покриті осередками «Правого сектору». А на Галичині – не всі райони.

Звідки у вас гроші на виборчу кампанію?

– Нас підтримували і підтримують багато підприємців. І головне джерело фінансування – то, власне, йде від них. Хоча, судячи по тому, як ми працюємо, — у нас немає біг-бордів, у нас немає жодної копійки, заплаченої за якийсь ефір. Відповідно, всі наші практично хлопці і дівчата, які працюють в дільничних комісіях, в ОВК, вони всі на волонтерських засадах працюють, бо ми не маємо чим платити цим людям. Але при тому всьому ті гроші, які у нас є, і з Майдану ще навіть були вони спрямовуються на допомогу тим же самим батальйонам територіальної оборони, на закупівлю спорядження і всіх інших необхідних речей.

Людина, яка має зброю, потенційно несе загрозу. А у «Правого сектора» зброя є?

– Зареєстрована. В Україні всього близько 1,5 млн. зареєстрованих стволів. Ми поки що скільки членства не маємо, трошки менше. Членів партії — близько 10 тисяч. Силовий блок, мобілізаційна спроможність – така ж сама цифра. І, відповідно, громадських активістів дуже багато.

За які кошти Ярош утримує родину та про зареєстровані 830 грн. річного прибутку, дізнайтеся з повного інтерв’ю політика

Джерело: Громадське радіо

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

23.05.2014 13:31Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: