УКР
УКР
20.11.2012 18:53
Поділитися

«Свобода слова». Новий закон про трансплантацію врятує 5 тисяч людей на рік


Міністерство охорони здоров’я передало до Верховної Ради законопроект, що дозволяє використовувати органи українців після їх смерті, якщо вони не оформили відмови. Чи не перетворить новий закон порятунок життя в жорстокий, цинічний бізнес?

Одним із прихильників законопроекту виступив директор Інституту хірургії і трансплантології ім. Шалімова Юрій Поляченко: 

– Новий закон, що регулює галузь трансплантології, може врятувати 5 тисяч життів на рік. 

За його словами, через відсутність органів для пересадки в Україні щороку гине приблизно дві тисячі пацієнтів. Закон про трансплантологію дозволить вивести відсталу галузь на європейський рівень.

– На сьогодні в більшості випадків родичі не дозволяють використовувати органи померлого для пересадки. Хоча насправді більшість українців згодні на цей благородний вчинок, – висловився один із авторів законопроекту Олександр Никоненко.

Головний трансплантолог МОЗ України запевнив: інформація про відмову людини заповісти свої органи для пересадки потраплятиме в єдиний центр, і її волевиявлення не буде викривлено.

До теми: «Свобода слова» відшукала больові точки медичної реформи

Чи не перетвориться Україна на чорний ринок людських органів, та хто контролюватиме дії лікарів та юристів? Експерти у студії в прозорість пропонованої системи не повірили.

– Цей закон ніяким чином не вплине на криміналізацію галузі. Таємно здійснити вдалу пересадку органу в Україні практично неможливо, – відповів Олександр Никоненко.

Прорахунки в законопроекті помітив і Юрій Поляченко: автори не передбачили механізми декриміналізації процедури та жорсткого контролю, а також персональної відповідальності лікарів та юристів:

– У нас є всі умови для технічної реалізації закону: фінансування, центри, фахівці, але головна перешкода – це морально-етичний аспект, який вирішується лише між пацієнтом і лікарем, – сказав Поляченко.

Як автори законопроекту збираються враховувати релігійні переконання громадян – дізнайтеся з виступу Олександра Никоненка.

Дивіться «Свободу слова» щопонеділка о 22:50 на каналі ICTV! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

20.11.2012 18:53Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: