УКР
УКР
26.01.2012 18:13
Поділитися

Андрій Куликов: «Я ніколи не працюю без оглядки»


 

Для багатьох Андрій Куликов є класичним прикладом неупередженого журналіста, завжди об’єктивного та розважливого. Але при цьому ведучий першого політичного шоу «Свобода слова» не вважає себе абсолютно нейтральним. Про проблему заангажованості та свої прогнози на 2012 рік розповідає Андрій Куликов. 

Андрію, традиційне запитання о цій порі – як зустріли Різдво, Новий рік, де і з ким, які маєте родинні традиції цього свята?

– На «Радіо Ера-FM» на Святвечір вийшла моя програма «Пора року», в якій я і слухачі разом зі мною відзначили Різдво. Так само 31 грудня ми зрадіослухачами з допомогою гарної музики відзначили Новий рік. Взагалі я не вважаю, що збиратися разом на свято обов’язково. Зв’язок на відстані може бути іноді міцніший, ніж зв’язок між тими, хто щодня поруч. А щодо традицій… Пам’ятаю, в радянські часи бабуся, яка була народжена ще до Великої Жовтневої соціалістичної революції, і кутю робила, і ще якісь страви готувала. Але якоїсь формально-офіційної сімейної традиції у нас немає. Я думаю, що насправді традиція в тому, щоб просто ставитися одне до одного впродовж року приблизно так само, як на Різдво. І це – дуже гарна традиція. 

Спостерігаючи за розвитком подій в Україні, аналізуючи думки політиків та експертів у своїй програмі, Ви можете спрогнозувати, яким буде рік, що настав, – кращим, ніж минулий, гіршим чи таким самим? 

– Гадаю, що він буде кращим – в тому сенсі, що наблизить нас до неминучих змін. Насправді найбільше надій я покладаю на самоорганізацію суспільства на низовому рівні – на рівні громадських об’єднань. Тільки не через Facebook і модні зараз соціальні мережі, бо вони, на мій погляд, є ерзацом, замінником, а саме на живі відносини– коли ти знаєш людину в обличчя, можеш відчути погляд, взяти за руку – і буквально, і в переносному сенсі… 

Громадянське суспільство продовжує розвиватися. Наскільки воно виявить себе на виборах? Взагалі, маєте якийсь прогноз щодо виборів?

– Я думаю, що наступні вибори кардинально ситуацію нагорі не змінять. Але вони будуть дуже хорошим випробувальним майданчиком саме для тих, хто нарешті вирішив виявити свою громадянську активність і підняти її на трохи вищий щабель. Вони стануть тренуванням, самонавчанням для дуже багатьох людей, які через 3 або 5 років будуть більше впливати на, так би мовити, наочний результат. Отак я вважаю. 

Андрію, Ви порівнюєте себе з іншими ведучими. Не вважаєте себе чи не «останнім героєм», хто ще тримає позиції нейтралітету і є неупередженим? Адже ми бачимо, що багато хто з журналістів працює у політично заангажованих ЗМІ? 

– По-перше я не вважаю, що я останній, хто тримає позицію нейтралітету. І мені часто закидають, що я – не нейтральний. Я думаю, що частина закидів – зловмисна, а частина – через те, що люди бачать якісь підстави для того, щоб це казати. Тому і я, і ми в колективі аналізуємо все це. Я не можу сказати, що я абсолютно нейтральний. Так само не можу сказати, що я абсолютно незалежний. Навпаки, я завжди підкреслюю, що питання тиску і питання залежності навіть складніше, ніж ми уявляємо. Коли ми говоримо, що тиснуть влада, опозиція, уряд, власники ЗМІ і так далі, часто забуваємо або не хочемо говорити і про тиск колег. А він дуже великий і дуже важливий для тих журналістів, які зважають на думку колег. Я маю на увазі не лише тих, які працюють поруч. Мені й, думаю, багатьом важливо: а що про тебе подумають інші?

Тобто Ви не працюєте без оглядки? 

– Ні, я ніколи не працюю без оглядки, тому що я хочу працювати в цій галузі далі і знаю, що все насправді запам’ятовується і певним чином – позитивно або негативно – впливає на репутацію. І не можна будувати свій шлях або кар’єру в журналістиці чи в ЗМІ лише за рахунок того, що ти подобаєшся комусь, у кого є вплив і гроші. Ми маємо дуже великі обов’язки одні перед одними, особливо з огляду на той тиск і ті спроби розколоти журналістську спільноту, які в Україні зараз є і, думаю, не припиняться. Так щоне всі журналісти працюють у політично заангажованих ЗМІ. Вже хоча б тому, що журналістика – не тільки, скажімо, політична, соціальна, ділова, як це одразу асоціюється у підсвідомості. Дужебагато людей працюють у глянцевихжурналах, в програмах для дітей. Інша справа, що не дужебагато й незаангажованих ЗМІ є якісними… 

За матеріалом Укрінформу

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

26.01.2012 18:13Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: