УКР
УКР

Video: Е-декларування: шок пережили. Що далі? – Свобода слова, 31.10.2016

Пройшов перший етап електронного декларування доходів народних депутатів – однієї з головних вимог Європейського парламенту на шляху до отримання безвізового режиму для українців. Як пройшов перший етап? Якою була реакція громади на перші результати декларування? Та як антикорупційний комітет використає отриману інформацію? Всі відповіді прозвучали в ефірі «Свободи слова» 31 жовтня 2016 року. Головним питанням до глядачів студії було: чи змінились ваші політичні вподобання після оприлюднення результатів електронного декларування? 67%  проголосували «ні», 33% – «так». Відповідали на питання ведучого та експертів декілька спеціальних гостей студії, першою з яких виступала Олена Зеркаль – заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції. Вона заспокоїла хвилювання експертів з приводу того, що ніхто з Європейської комісії ще не піднімав офіційного обговорювання питання введення безвізового режиму для України, зазначивши, що не варто сумніватися в обіцянках Європейської комісії. Електронне декларування не було єдиною вимогою, що висунули політики ЄС. Крім того, пройшов тільки перший етап і ще понад 300 нардепів повинні задекорувати свій дохід до квітня 2017 року. Тільки після цього почнеться справжнє обговорювання безвізового режиму. Заступник голови національного агентства з питань запобігання корупції Руслан Радецький відповідав на питання експертів щодо роботи його структури. Пан Радецький підкреслив, що ніякої вибірковості в перевірці декларацій немає. Політики самі мають вирішити, коли їм зручно задекларувати свої доходи в межах дозволеного терміну. Борислав Береза, позафракційний нардеп, розповідав, що змінилося у «внутрішньому колі» депутатів після проведення декларування. Також політик акцентував увагу на деяких нардепах, які сховалися за спинами своїх дружин: зазначили низький дохід, а їх дружини, як справжні бізнес-леді, начебто володіють мільярдами гривень. Нардеп фракції партії «Народного фронту» Сергій Висоцький розповів, що не розуміє, чому результати декларації викликали такий резонанс, адже багато з цих політиків були відомими мільярдерами чи мільйонерами ще до обрання. Люди голосували за них, знаючи про це, а зараз дивуються, звідки в них стільки грошей. Він підкреслив, що треба звернути увагу на тих, хто збагатився за період свого депутатства. Останнім оратором ефіру був Олексій Рябчик, фракція ВО «Батьківщина», який підтримував електронну декларацію, коли вона була ще тільки в проекті. Він розповів, що така перевірка допоможе «відсіяти» бізнесменів, які прийшли до влади для заробітку грошей, і залишити державній діячів, які хочуть покращити життя в Україні. Дізнайся більше у повному випуску «Свободи слова» від 31 жовтня 2016 року.  

Е-декларування: шок пережили. Що далі? – Свобода слова, 31.10.2016

0 Коментувати

Пройшов перший етап електронного декларування доходів народних депутатів – однієї з головних вимог Європейського парламенту на шляху до отримання безвізового режиму для українців.

Як пройшов перший етап? Якою була реакція громади на перші результати декларування? Та як антикорупційний комітет використає отриману інформацію? Всі відповіді прозвучали в ефірі «Свободи слова» 31 жовтня 2016 року.

Головним питанням до глядачів студії було: чи змінились ваші політичні вподобання після оприлюднення результатів електронного декларування? 67%  проголосували «ні», 33% – «так».

Відповідали на питання ведучого та експертів декілька спеціальних гостей студії, першою з яких виступала Олена Зеркаль – заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції. Вона заспокоїла хвилювання експертів з приводу того, що ніхто з Європейської комісії ще не піднімав офіційного обговорювання питання введення безвізового режиму для України, зазначивши, що не варто сумніватися в обіцянках Європейської комісії. Електронне декларування не було єдиною вимогою, що висунули політики ЄС. Крім того, пройшов тільки перший етап і ще понад 300 нардепів повинні задекорувати свій дохід до квітня 2017 року. Тільки після цього почнеться справжнє обговорювання безвізового режиму.

Заступник голови національного агентства з питань запобігання корупції Руслан Радецький відповідав на питання експертів щодо роботи його структури. Пан Радецький підкреслив, що ніякої вибірковості в перевірці декларацій немає. Політики самі мають вирішити, коли їм зручно задекларувати свої доходи в межах дозволеного терміну.

Борислав Береза, позафракційний нардеп, розповідав, що змінилося у «внутрішньому колі» депутатів після проведення декларування. Також політик акцентував увагу на деяких нардепах, які сховалися за спинами своїх дружин: зазначили низький дохід, а їх дружини, як справжні бізнес-леді, начебто володіють мільярдами гривень.

Нардеп фракції партії «Народного фронту» Сергій Висоцький розповів, що не розуміє, чому результати декларації викликали такий резонанс, адже багато з цих політиків були відомими мільярдерами чи мільйонерами ще до обрання. Люди голосували за них, знаючи про це, а зараз дивуються, звідки в них стільки грошей. Він підкреслив, що треба звернути увагу на тих, хто збагатився за період свого депутатства.

Останнім оратором ефіру був Олексій Рябчик, фракція ВО «Батьківщина», який підтримував електронну декларацію, коли вона була ще тільки в проекті. Він розповів, що така перевірка допоможе «відсіяти» бізнесменів, які прийшли до влади для заробітку грошей, і залишити державній діячів, які хочуть покращити життя в Україні.

Дізнайся більше у повному випуску «Свободи слова» від 31 жовтня 2016 року.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

01.11.2016 13:47

Ведучі каналу

    Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: