УКР
УКР

Video: Децентралізація: хто виграв і хто програв? Свобода слова 12.12.2016

Пройшли чергові місцеві вибори в рамках продовження політики децентралізації. Система самоуправління або, інакше кажучи, децентралізація – це реформа 2015 року, яка надає більше повноважень місцевій владі. Деякі бачать цю реформу з позитивного боку, деякі помічають лише мінуси, а хтось зовсім не побачив змін. Які результати принесла децентралізація за останній рік, дізнайтеся в новому випуску «Свободи слова». Головним питанням до глядачів було: чи довіряєте ви сьогодні місцевій владі? «Так» відповіли – 14%, «ні» – 86%. Першим на трибуні виступав віце-прем’єр-міністр і міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. Пан Зубко відмітив, що найбільш позитивні результати децентралізації відобразились на благоустрої (дорогах, парках і т.д.), а ось на медичне обслуговування ця реформа вплинула не так ефективно. Також віце-прем’єр-міністр зауважив, що успішну державу необхідно будувати з успішної громади. Міський голова Львова Андрій Садовий був на зв’язку зі студією та виказав певну критику щодо реформи фінансової децентралізації. Пан Садовий погодився, що бюджет збільшився на 40%,  але тепер міська адміністрація має самотужки фінансувати багато необхідних основ, які раніше фінансувала держава. Наприклад, комунальні послуги університетів чи обладнання лікарень. Ольга Айвазовська, голова правління Громадянської мережі ОПОРА, розповіла, що корупція та всілякі махінації щодо бюджетних потоків в органах самоврядування можуть бути зупинені законом. Представники місцевої влади не мають недоторканності, тому можуть бути покарані згідно з кримінальним кодексом України. Інша справа, що судова система в Україні в цілому неякісна. Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, виказав думку про те, що не можна надавати багато самостійності одному регіону (як того вимагають ДНР і ЛНР), а проводити децентралізацію по всій Україні. Але він зазначив, що є ризики появи місцевих «князьків», що будуть вимагати ще більше самостійності. Іван Крулько, народний депутат від фракції ВО «Батьківщина», подякував виборців за високий процент явки, не дивлячись на погоду. Кандидати від «Батьківщини» виграли найбільшу кількість місць у багатьох місцевих адміністраціях і пан Крулько розповів про програму своєї партії щодо органів місцевого самоврядування. Народний депутат партії «Народний фронт» Олена Бойко повернулася до моменту прийняття реформи децентралізації урядом Яценюка та нагадала, що майже всі чиновники протидіяли цій реформі на той час. Як зміниться політика самоврядування після виборів, дивіться в новому випуску «Свободи слова» від 12 грудня 2016 року.

Децентралізація: хто виграв і хто програв? Свобода слова 12.12.2016

0 Коментувати

Пройшли чергові місцеві вибори в рамках продовження політики децентралізації. Система самоуправління або, інакше кажучи, децентралізація – це реформа 2015 року, яка надає більше повноважень місцевій владі. Деякі бачать цю реформу з позитивного боку, деякі помічають лише мінуси, а хтось зовсім не побачив змін. Які результати принесла децентралізація за останній рік, дізнайтеся в новому випуску «Свободи слова».

Головним питанням до глядачів було: чи довіряєте ви сьогодні місцевій владі? «Так» відповіли – 14%, «ні» – 86%.

Першим на трибуні виступав віце-прем’єр-міністр і міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко. Пан Зубко відмітив, що найбільш позитивні результати децентралізації відобразились на благоустрої (дорогах, парках і т.д.), а ось на медичне обслуговування ця реформа вплинула не так ефективно. Також віце-прем’єр-міністр зауважив, що успішну державу необхідно будувати з успішної громади.

Міський голова Львова Андрій Садовий був на зв’язку зі студією та виказав певну критику щодо реформи фінансової децентралізації. Пан Садовий погодився, що бюджет збільшився на 40%,  але тепер міська адміністрація має самотужки фінансувати багато необхідних основ, які раніше фінансувала держава. Наприклад, комунальні послуги університетів чи обладнання лікарень.

Ольга Айвазовська, голова правління Громадянської мережі ОПОРА, розповіла, що корупція та всілякі махінації щодо бюджетних потоків в органах самоврядування можуть бути зупинені законом. Представники місцевої влади не мають недоторканності, тому можуть бути покарані згідно з кримінальним кодексом України. Інша справа, що судова система в Україні в цілому неякісна.

Георгій Тука, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, виказав думку про те, що не можна надавати багато самостійності одному регіону (як того вимагають ДНР і ЛНР), а проводити децентралізацію по всій Україні. Але він зазначив, що є ризики появи місцевих «князьків», що будуть вимагати ще більше самостійності.

Іван Крулько, народний депутат від фракції ВО «Батьківщина», подякував виборців за високий процент явки, не дивлячись на погоду. Кандидати від «Батьківщини» виграли найбільшу кількість місць у багатьох місцевих адміністраціях і пан Крулько розповів про програму своєї партії щодо органів місцевого самоврядування.

Народний депутат партії «Народний фронт» Олена Бойко повернулася до моменту прийняття реформи децентралізації урядом Яценюка та нагадала, що майже всі чиновники протидіяли цій реформі на той час.

Як зміниться політика самоврядування після виборів, дивіться в новому випуску «Свободи слова» від 12 грудня 2016 року.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

13.12.2016 12:38

Ведучі каналу

    Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV


Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: