
Андрій Куликов, ведучий
«Нас намагалися підкупити, але ми не підкупні»
— Перш за все Ви громадянин своєї країни і у Вас є своя думка про те, що відбувається в країні. Як Вам вдається залишатися таким непохитним та об’єктивним?
— Ви знаєте, я вже стільки років в журналістиці, що встиг цьому навчитися. Часом, мені дуже допомагає досвід синхронного перекладача, котрий не має реагувати на те, що говорить людина. Якщо хтось висловлює думки, які розбігаються з моїми, я їм не заперечую. Але я зауважую, якщо гість сказав не правдиву інформацію, і спростовує це. Напевно, кілька разів я висловив свою думку, звичайно за майже 400 ефірів я міг сказати власну думку, але в основному намагаюся стримуватися.
— Ви проводите якусь роботу перед ефіром з гостями?
— Завжди. Тому багато хто з них приїжджає перед самісіньким ефіром і я не можу з ними поговорити. Але зазвичай я їм нагадую, як треба поводитись і в який спосіб краще донести свою думку. Таким чином, це допомагає мені не лише провести ефір, але й відчути настрій гостей та вислухати їхні побажання. Та мені здається, що дехто уникає цих розмов.
— Скажіть, як людина, котра їх дуже добре знає. Вони нервують перед ефіром?
— Так, дехто нервує, особливо ті, що приходять вперше. Буває нервують у дні дуже напружених ситуацій і справа навіть не в тому, що вони будуть у нас в ефірі, а в тому що ці ситуації можуть вплинути не так на країну та народ, як на особисто їх долю і вони, буває, нервують.
Михайло Павлов, продюсер
— 10 років в ефірі – це багато. Чому, по-вашому, «Свободу слова» люблять і дивляться?
— З одного боку, нам пощастило, ми живемо в дуже драматургічно-гостросюжетно наповненому світі. Гостросюжетність подій і становлення, яке переживає зараз держава, провокують інтерес глядачів до нашої програми. У найбільш непрості часи ми надавали майданчик найрізноманітнішим позиціям, думкам, щоб перенести протистояння в дискусію, а не в силові рішення проблем.
— У чому місія програми «Свобода слова»?
— Одного разу в компанії зайшла розмова про національну ідею українців. І це мене спантеличило. Здавалося б, чого простіше? Побудувати правову державу, побудувати демократичну систему з реальною політичною і економічною конкуренцією, створити базисно-середній клас і буде стійка стабільна система. Здавалося все так просто, а на самому все не так. Але Україна вже в процесі реалізації цих цілей. І «Свобода слова» вносить в цей процес свій посильний внесок.
Олександр Черепанов, звукорежисер
«Ефір розганяє кров»
Я працюю вже 7 років і для мене «Свобода слова» – це насамперед дуже важкий і відповідальний ефір, тому що ти розумієш наскільки це серйозний проект і тут не буває права на помилку. Після ефіру, коли я повертаюся додому – заснути дуже важко, тому що кожен ефір – це емоційний сплеск, це такий адреналін, що коли повертаюся о другій ночі додому, то таке враження, що я щойно прокинувся.
Ольга Павляк, соціолог
«Це вже, як кредо, як підхід до життя»
Я працюю на проекті вже 10 років. Для мене «Свобода слова» – це певний підхід в житті, це вже, як кредо, оскільки наші ефіри йдуть вже дуже давно, і вони вже мають ідеологічне підґрунтя у вигляді свободи слова як поняття. Звичайно, програма відіграє дуже важливу роль в житті і вона дуже важлива для нашої країни. Я думаю, що можна вже зараз сподіватися на якісь традиції. Оскільки ми вже такі мастодонти для політичних ефірів, адже 10 років це величезний термін, я думаю, зараз прийшов час дотримуватися традиції з того, що вже створено.
Валерій Могильный, інформаційний редактор
«Я постійно працюю, це мій спосіб життя»
Мені потрібно бути в курсі всіх політичних подій. Я постійно працюю, навіть вдома вмикаю телевізор і я просто не можу не дивитися. Я одразу проектую ту чи іншу тему чи ситуацію і думаю, як то буде виглядати у нашій програмі. У цьому розумінні робота йде весь час. Постійно треба читати, начитуватись новинами та шукати досьє на потенційних гостей програми. Я маю знайти все найцікавіше про політичного гостя. Іноді це буває дуже оперативно, бо є моменти, коли гості приходять в останній момент і мені потрібно мати інформацію.
Марія Коритова, гостьовий редактор
«Робота навчила мене тримати будь-яку ситуацію під контролем»
Я працюю вже 8 років. Найважчий ефір для мене був, коли я працювала одна, без другого редактора. Тоді до нас приїхав академік, котрого я не запрошувала на ефір… Це дуже поважна людина, особливо серед політиків. Але я не могла випустити у студію експерта, який не повинен був приходити. І от я при всіх гостях попросила його піти. Обурені оточуючі почали зривати з себе мікрофони та погрожувати піти геть, якщо та людина не буде присутня в ефірі. І тоді я сказала всім начепити мікрофони і піти виступити в ефірі, а академіка без запрошення я попросила піти. Після цього все було під контролем. Це була така перша ситуація, коли я зрозуміла, що можу швидко і точно приймати рішення, навіть в екстремальних ситуаціях.
ICTV вітає з ювілеєм колектив програми «Свобода слова» та бажає високих рейтингів, легких прямих ефірів та процвітання ще дуже багато років!
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
0 | - | 0 |