УКР
УКР
10.09.2015 16:32
Поділитися

«Свобода слова» — 10 років в ефірі!


куликов

Андрій Куликов, ведучий

«Нас намагалися підкупити, але ми не підкупні»

— Перш за все Ви громадянин своєї країни і у Вас є своя думка про те, що відбувається в країні. Як Вам вдається залишатися таким непохитним та об’єктивним?

— Ви знаєте, я вже стільки років в журналістиці, що встиг цьому навчитися. Часом, мені дуже допомагає досвід синхронного перекладача, котрий не має реагувати на те, що говорить людина. Якщо хтось висловлює думки, які розбігаються з моїми, я їм не заперечую. Але я зауважую, якщо гість сказав не правдиву інформацію, і спростовує це. Напевно, кілька разів я висловив свою думку, звичайно за майже 400 ефірів я міг сказати власну думку, але в основному намагаюся стримуватися.

— Ви проводите якусь роботу перед ефіром з гостями? 

— Завжди. Тому багато хто з них приїжджає перед самісіньким ефіром і я не можу з ними поговорити. Але зазвичай я їм нагадую, як треба поводитись і в який спосіб краще донести свою думку. Таким чином, це допомагає мені не лише провести ефір, але й відчути настрій гостей та вислухати їхні побажання. Та мені здається, що дехто уникає цих розмов.

— Скажіть, як людина, котра їх дуже добре знає. Вони нервують перед ефіром?

— Так, дехто нервує, особливо ті, що приходять вперше. Буває нервують у дні дуже напружених ситуацій і справа навіть не в тому, що вони будуть у нас в ефірі, а в тому що ці ситуації можуть вплинути не так на країну та народ, як на особисто їх долю і вони, буває, нервують.

павлов

Михайло Павлов, продюсер 

— 10 років в ефірі – це багато. Чому, по-вашому, «Свободу слова» люблять і дивляться?

— З одного боку, нам пощастило, ми живемо в дуже драматургічно-гостросюжетно наповненому світі. Гостросюжетність подій і становлення, яке переживає зараз держава, провокують інтерес глядачів до нашої програми. У найбільш непрості часи ми надавали майданчик найрізноманітнішим  позиціям, думкам, щоб перенести протистояння в дискусію, а не в силові рішення проблем.

—  У чому місія програми «Свобода слова»?

— Одного разу в компанії зайшла розмова про національну ідею  українців. І це мене спантеличило. Здавалося б, чого простіше? Побудувати правову державу, побудувати демократичну систему з реальною політичною і економічною конкуренцією, створити базисно-середній клас і буде стійка стабільна система. Здавалося все так просто, а на самому все не так. Але Україна вже в процесі реалізації цих цілей. І «Свобода слова» вносить в цей процес свій посильний  внесок.

Звукорижесер

Олександр Черепанов, звукорежисер

«Ефір розганяє кров»

Я працюю вже 7 років і для мене «Свобода слова» – це насамперед дуже важкий і відповідальний ефір, тому що ти розумієш наскільки це серйозний проект і тут не буває права на помилку. Після ефіру, коли я повертаюся додому – заснути дуже важко, тому що кожен ефір – це емоційний сплеск, це такий адреналін, що коли повертаюся о другій ночі додому, то таке враження, що я щойно прокинувся.

Социолог

Ольга Павляк, соціолог

«Це вже, як кредо, як підхід до життя»

Я працюю на проекті вже 10 років. Для мене «Свобода слова» – це певний підхід в житті, це вже, як кредо, оскільки наші ефіри йдуть вже дуже давно, і вони вже мають ідеологічне підґрунтя у вигляді свободи слова як поняття. Звичайно, програма відіграє дуже важливу роль в житті і вона дуже важлива для нашої країни. Я думаю, що можна вже зараз сподіватися на якісь традиції. Оскільки ми вже такі мастодонти для політичних ефірів, адже 10 років це величезний термін, я думаю, зараз прийшов час дотримуватися традиції з того, що вже створено.

 Редактор

Валерій Могильный, інформаційний редактор

«Я постійно працюю, це мій спосіб життя»

Мені потрібно бути в курсі всіх політичних подій. Я постійно працюю, навіть вдома вмикаю телевізор і я просто не можу не дивитися. Я одразу проектую ту чи іншу тему чи ситуацію і думаю, як то буде виглядати у нашій програмі. У цьому розумінні робота йде весь час. Постійно треба читати, начитуватись новинами та шукати досьє на потенційних гостей програми. Я маю знайти все найцікавіше про політичного гостя. Іноді це буває дуже оперативно, бо є моменти, коли гості приходять в останній момент і мені потрібно мати інформацію.  

Маша

Марія Коритова, гостьовий редактор

«Робота навчила мене тримати будь-яку ситуацію під контролем»

Я працюю вже 8 років. Найважчий ефір для мене був, коли я працювала одна, без другого редактора. Тоді до нас приїхав академік, котрого я не запрошувала на ефір… Це дуже поважна людина, особливо серед політиків. Але я не могла випустити у студію експерта, який не повинен був приходити. І от я при всіх гостях попросила його піти. Обурені оточуючі почали зривати з себе мікрофони та погрожувати піти геть, якщо та людина не буде присутня в ефірі. І тоді я сказала всім начепити мікрофони і піти виступити в ефірі, а академіка без запрошення я попросила піти. Після цього все було під контролем. Це була така перша ситуація, коли я зрозуміла, що можу швидко і точно приймати рішення, навіть в екстремальних ситуаціях.

ICTV вітає з ювілеєм колектив програми «Свобода слова» та бажає високих рейтингів, легких прямих ефірів та процвітання ще дуже багато років! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

10.09.2015 16:32Топ відео

    Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: