УКР
УКР
28.10.2014 13:42
Поділитися

Андрій Куликов вчив посадовців, як діяти в інформаційній війні


Андрій Куликов підкреслив, що інформаційна війна щільно пов’язана з психологічною війною і використовує цілий арсенал засобів для пригнічення готовності до опору, сіяння панічних настроїв і введення людей в оману. 

– Користуючись браком в Україні налагодженої системи інформування громадян про життя, настрої і погляди людей в інших місцевостях, пропагандисти, які працюють на розкол українського суспільства, створюють образи «внутрішніх ворогів», сіючи недовіру між громадянами в різних місцевостях, а також між громадянами різних соціальних станів, політичних та релігійних переконань, національностей, – пояснив Куликов.

І завдання державних служб та посадовці органів місцевого самоврядування – постійно відстежувати, в який спосіб подають інформацію про підпорядковані тим органам території і про настрої і погляди на цих територіях, вважає Куликов. І в разі поширення неправдивої інформації протиставляти цьому роз’яснення і правдиві відомості про свої громади.

кулимков

На думку медіаексперта, у протидії інформаційній війні, що провадиться зараз проти України, потрібно йти до глибших причин сучасного стану, не обмежуючись подіями 2014 року. А також усвідомити, що великою небезпекою залишається пошук внутрішніх ворогів, перш за все серед російськомовних громадян України. Викриваючи пропаганду, потрібно знайти і пояснити причини – чому та кому вигідно поширювати вигадки і фальсифікації.

– У жорсткому  протистоянні, – розповів Андрій Куликов, – на злонамірену пропаганду не можна відповідати тією ж злонаміреною пропагандою. Довго будучи переконаними в оптимістичному розвитку подій, у разі поразки, людям значно важче бути переживати цю ситуацію.

На думку експерта, з боку офіційної влади сьогодні є приклади інформації, яка підпадає під масову пропаганду, як от твердження про небачений сплеск патріотизму серед громадян. Такі фрази викликають сумнів, як і статистика втрат та кількість громадян, що перебувають у полоні. 

– Поки ми не відповіли достеменно, яка роль українського війська та влади у тому, що гинуть мирні люди, ми нестимемо за це колективну відповідальність», – сказав ведучий.

кулимков

Андрій Куликов наголошує, що з пропагандою слід боротися не шляхом заборони чи брехні у відповідь, а достовірною та аргументованою інформацією.

– Коли ми на своїх місцях брешемо, ми втрачаємо людей, бо неправдиво інформуємо їх. Країна слабшає, а значить, слабшає кожен з нас, якщо пов’язує своє майбутнє з цією державою. Тож я закликаю вас бути якомога ближче до правди, зважаючи на те, що деяка інформація суто військова і не може бути поширена у різних каналах, особливо, не фахівцями, – говорить телеведучий. – Найкраща пропаганда – правда. Ми маємо шукати і пропагувати спільне, а не те, що роз’єднує. Отже, це не мова. Потрібно нарешті визнати за людьми право спілкуватися іншою мовою, змінювати її за своїм бажанням.

Яких помилок припускаються українські пропагандисти та як розпізнати фейк в інтернеті – у повному звіті з тренінгу Андрія Куликова.

Джерело: www.oblrada.kharkov.ua/

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

28.10.2014 13:42Топ відео

    Поки що немає матеріалів ...

Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: