УКР
УКР

«Свобода слова». Новий закон про трансплантацію врятує 5 тисяч людей на рік

0

Міністерство охорони здоров’я передало до Верховної Ради законопроект, що дозволяє використовувати органи українців після їх смерті, якщо вони не оформили відмови. Чи не перетворить новий закон порятунок життя в жорстокий, цинічний бізнес?

Одним із прихильників законопроекту виступив директор Інституту хірургії і трансплантології ім. Шалімова Юрій Поляченко: 

– Новий закон, що регулює галузь трансплантології, може врятувати 5 тисяч життів на рік. 

За його словами, через відсутність органів для пересадки в Україні щороку гине приблизно дві тисячі пацієнтів. Закон про трансплантологію дозволить вивести відсталу галузь на європейський рівень.

– На сьогодні в більшості випадків родичі не дозволяють використовувати органи померлого для пересадки. Хоча насправді більшість українців згодні на цей благородний вчинок, – висловився один із авторів законопроекту Олександр Никоненко.

Головний трансплантолог МОЗ України запевнив: інформація про відмову людини заповісти свої органи для пересадки потраплятиме в єдиний центр, і її волевиявлення не буде викривлено.

До теми: «Свобода слова» відшукала больові точки медичної реформи

Чи не перетвориться Україна на чорний ринок людських органів, та хто контролюватиме дії лікарів та юристів? Експерти у студії в прозорість пропонованої системи не повірили.

– Цей закон ніяким чином не вплине на криміналізацію галузі. Таємно здійснити вдалу пересадку органу в Україні практично неможливо, – відповів Олександр Никоненко.

Прорахунки в законопроекті помітив і Юрій Поляченко: автори не передбачили механізми декриміналізації процедури та жорсткого контролю, а також персональної відповідальності лікарів та юристів:

– У нас є всі умови для технічної реалізації закону: фінансування, центри, фахівці, але головна перешкода – це морально-етичний аспект, який вирішується лише між пацієнтом і лікарем, – сказав Поляченко.

Як автори законопроекту збираються враховувати релігійні переконання громадян – дізнайтеся з виступу Олександра Никоненка.

Дивіться «Свободу слова» щопонеділка о 22:50 на каналі ICTV! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

20.11.2012 18:53
0Дивіться на ICTV

Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

Увійти через соц. мережу

ВГОРУ
Вгору

    Повідомити про помилку

    Текст, який буде надіслано нашим редакторам: